середу, 7 лютого 2018 р.

Вода - це життя!

                          Вода - це життя!

  Вода - одна з причин виникнення цивілізацій.

  Зовсім не дивно, що водні шляхи були необхідним елементом виникнення цивілізацій. Хоча вода і об'єднує людей, але вона ж і віддаляє одні континенти від інших. Стародавні судна не могли перетинати океани. Ширина Атлантичного океану - 6500 км. Тихий океан вдвічі ширший. Тому цивілізації Землі розвивалися ізольовано. Поки накопичені за століття винаходи не об'єднали весь світ. На Близькому Сході з'явилася астролябія, прилад, розроблений греками і арабами, для креслення точних карт. У Китаї виник спосіб виявлення електромагнітного поля Землі - за допомогою компаса. А в районі Індійського океану був винайдений колос - парус, що дозволяє судну йти проти вітру. Нарешті, в Європі в епоху великих географічних відкриттів, ці винаходи були об'єднані, що дозволило людині перетинати океани.
  Управління вітрильним судном перетворило океан з перепони у відкритий шлях. Завдяки цьому райони, що колись були бідними, розбагатіли. Здатність перетинати океани привела до зміни співвідношення сил. Протягом багатьох століть Близький Схід був центром світової торгівлі, тому що там проходили всі, хто рухався зі сходу на захід. Тепер же вплив перейшло на околиці Європи. Іспанія, Португалія, Голандія, Англія ... Невеликі держави, здатні відправляти свої судна по океанах і створювати величезні імперії, завдяки силі мікроскопічної зв'язку, що об'єднує між собою прості молекули води. Європейці швидко опанували морями і океанами, використовуючи на своїх морських судах військову техніку, і зуміли захопити великі території по всьому світу. Передова техніка парусної навігації укупі з унікальним хімічним складом води реалізувалася у створенні загальносвітової циркулюючої системи, що дозволяє людству пересуватися. Вона необхідна і сьогодні. Кораблі - це найпотужніші перевізники в світі. Найбільший авіаносець може перевести майже 6000 чоловік. Найбільший круїзний лайнер понад 8000 чоловік. 90 відсотків світової торгівлі як і раніше здійснюється по морю.

  Але одного переміщення по воді недостатньо. Щоб створити сучасний світ, людині потрібно було підпорядкувати собі найзначнішу силу води - здатність змінювати форму. Вчені з'ясували, як завдяки невидимій оболонці, що огортає воду, морські шляхи перетворилися в загальносвітову швидкісну трасу.

  Історія розповідає, що підкорення людиною води призвело до появи і розквіту цивілізацій і та ж сама історія звертається до геології, щоб з'ясувати, як найзначніша сила води пов'язана, в свою чергу, з утворенням континентів.

  Ми переносимося вглиб земної кори на 2,5 млрд. Років тому. Камені, розплавлені при температурі понад 2000 градусів Цельсія, викидаються на поверхню. Вони пересувають і відокремлюють один від одного ділянки суші і утворюють ринули вгору гори. Ці гори викликають переміщення повітряних мас. В ході підйому температура повітря знижується і міститься в ньому вода набуває іншу форму. На великій висоті гірське повітря згущується, утворюючи водяну пару, що залишаються в небі у вигляді туману або хмар. Вони повертаються на землю, проливаючись дощем. Вода здатна змінювати свою форму. Це єдина речовина на Землі, природним чином існуюче в своїх трьох агрегатних станах. У холоді воно стає твердим тілом, жар доводить його до стану пара. В середньому стані вода залишається рідиною. Цей стан має потенційну енергією, яка вивільняється завдяки силі тяжіння. Якщо така речовина, як вода, виявиться в космосі де відсутня вплив сили тяжіння, як відомо астронавтам, то вода просто буде вільно переміщатися в просторі, а не текти вниз, як зазвичай. На Землі сила тяжіння діє постійно, з чого випливає, що вода завжди тече вниз, накопичуючи енергію в процесі падіння. Цю силу людство використовує в своїх інтересах, а тому історія звертається до перших гідроінженерних проектам людини.

  Близький Схід. 300 рік до нашої ери. Хлібороби виявили, що бурхлива річка має готовим для застосування запасом кінетичної енергії. Вода обертає колесо, яке, в свою чергу обертає вісь, що обертає весь механізм, який і виконує роботу. Наука з'ясувала, що водяне колесо - це найважливіший винахід, що зв'язує людей з енергією космосу. Приємно думати, що сила міститься десь в самій воді, але це ілюзія. Як не дивно, ця сила надходить з центру Сонця, оскільки сонячне світло, що потрапляє на поверхню Землі, виконує основну частину роботи. Воно викликає підйом молекул до небес. Коли вони вже знаходяться в небі, сила тяжіння завершує справу, притягаючи їх на землю у вигляді дощу, де вода під її дією потече вниз.
                             Протягання дроту за допомогою водяного колеса (гравюра 1540 г.)

  Кілька століть пізніше ця ж сила освітить весь світ. Швидкого руху вода може обертати турбіни і пропелери, створюючи електроенергію. Але щоб створити цю енергію, люди повинні опанувати енергією, укладеної в природі і подолати дію гравітації, щоб переміщати воду туди, куди їм потрібно. Люди будують греблі, акведуки, канали, масивні гідроінженерних споруди. Все це справа рук людини. У них виявляється таємна система, секрет, що зв'язує процеси, що відбуваються на Землі, з порятунком людства, і з невидимим двигуном, керуючим всім нашим життям.

  Історія показала, що найпоширеніше на Землі речовина має незвичайний хімічний склад, завдяки якому історія людства рухається вперед. Вода може змінити форму, у неї є невидима оболонка, вона має силу безперервного руху. Всі живі організми від амеби до слона, залежать від постійного кругообігу води. Людина щодня використовує літр води для виведення шлаків з організму. Та ж система спостерігається і на Землі, коли вода, перетворившись на пару, проливається дощем, підтримуючи життєдіяльність планети. Але що станеться, якщо вода буде лише втікати, але не витікати назовні?

  Як і будь-якого іншого організму, місту для існування необхідна циркуляція води. Найдавніші міста залежали від наявності річок або примітивних акведуків, за якими в них надходила вода. Але в них не було системи, що виводить брудну воду. Бактерії люблять воду, мікроорганізми люблять воду. Вони можуть проникнути куди завгодно. Через таких мікроорганізмів питво забрудненої води призвело до більшої кількості смертей, ніж будь-яка інша причина - до одного відкриття в мікробіології ...

  Історія переноситься в Лондон 19-го століття, де спалах холери в одному районі, забрала життя безлічі людей. Лікарі з'ясували, що заражена вода надходила з однієї колонки. Вперше було виявлено, що в воді ховаються потенційні причини смерті. На цьому етапі стало зрозуміло, що вода може поширювати хвороби, і вони з'являться всюди. Тоді ж стало ясно, що прориття простого іригаційного каналу або прокладка каналізаційної труби може послужити чималу користь в плані поліпшення умов життя. У Лондоні була створена перша в світі сучасна каналізаційна система. Міста почали перебудовуватися по образу дії самої Землі так, щоб в них потрапляла чиста вода, а брудна вода виводилася і середня тривалість життя тепер збільшилася на 30 років.

Вода - джерело життя!

  Вода - це джерело життя для наших організмів, для нашої цивілізації, і для нашої планети. Вода займає особливе місце серед всіх речовин на Землі, але вона також унікальна і у всій Сонячній системі. Земля - ​​це єдина відома нам планета, де вода може переходити з твердого в рідкий і газоподібний стан. Земля знаходиться в зоні, придатній для життя. Марс знаходиться на її холодному краю, а Венера - на занадто жаркому. Отже, не випадково Земля - ​​єдина з планет Сонячної системи, де вода довго може перебувати в стабільному рідкому стані.

  Так не випадково Земля єдина планета, на якій існує життя. Виключне становище Землі в Сонячній системі, на певній відстані від Сонця, де не надто ж жарко, і не дуже холодно, дозволяє воді існувати, постійно змінюючи свою форму і переходячи з одного агрегатного стану в інше, з регулярною циклічністю, створюючи умови для підтримки життя на землі. Вода забезпечує відмінну середу для різних хімічних процесів, і люди є результатом цих різноманітних процесів. Вода проходить через всю історію людства не тільки в якості поверхні, по якій плавали люди, але і є найважливішим її елементом, оскільки без доступу до води життя неможливе.

Цікаві факти про воду

1. Середньостатистична африканська сім’я споживає приблизно по 5 галонів (23 літри води в день). Середньостатистична американська сім’я споживає трохи більше 250 галонів (~946 літрів) на добу.
2. Один мільярд людей по всьому світу не мають доступу до прісної питної води.
3. За даними WWDR (Світовий Програми розвитку водних ресурсів), багато дівчат в країнах, що розвиваються, не можуть відвідувати шкільні установи, оскільки на них покладаються обов’язки зі збору води для побутових потреб. Крім того, у багатьох школах просто відсутні окремі туалети.
4. Кожні 8 хвилин, з-за проблем із забрудненою водою, у світі вмирає одна дитина.
5. Двадцять п’ять мільйонів людей помирає щороку від забрудненої води. Тобто, це приблизно, населення цілої Канади.

6. Неочищена або забруднена вода є однією з причин епідемії у відстаючих країнах.
7. Забруднюючі речовини у водопровідній воді, такі як, наприклад, свинець – можуть збільшити ризик у розладах уваги та пам’яті дитини.
8. EPA (Агентство з охорони навколишнього середовища) підвело підрахунки, згідно з якими слід, що американці щорічно споживають близько 40 трильйонів галонів води з підземних джерел, і кожне десятиріччя ця цифра зростає на 25%. Вчені заявили, що грунтові води забруднюються і викачуються такими темпами, що природа не встигає відновлюватися даний ресурс.
9. У містечку Бельв’ю (штат Огайо), починаючи з 1872 року, державні і приватні відходи від виробництва разом з побутовим сміттям скидалися в ями і колодязі. Тепер, навіть 120 років потому ці відходи як і раніше можна знайти в питній воді. У деяких криницях та неочищених стічних водах все ще можливо побачити шматочки розклалися туалетного паперу.
10. Закон 1974 року «про безпеку питної води» від агентства EPA регламентує тільки 91 з понад 60.000 допустимих хімічних речовин, використовуваних у Сполучених Штатах. Саме такі низькі рівні офіційно дозволених дозволів можна пов’язувати з широким спектром серцево-судинних і ракових захворювань

Немає коментарів:

Дописати коментар